weekly rates from
$165,000
MISS CHRISTINE Yacht for Charter
Length 157' (47.85m) Builder Trinity Yachts Build 2006/2024
- Guests
- 11
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Trinity Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 157' (47.85m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 465 |
| Draft | 7' 4" (2.24m) |
| Beam | 28' (8.53m) |
| Location | FL |
Toys & Tenders
- 34' Jupiter - 3x 300hp Yamahas, fully rigged for fishing
- 21’ Novurania tender - 225hp Mercury
- (2) wave runners
- (2) Sea Bobs
- Knee board
- Scurf board
- (2) wake boards
- (2) kayaks
- (2) paddleboards
- (2) sets Water Skis
- Extensive Fishing gear
- Snorkeling gear
- Towable tubes
- **For the avid fisherman!!** - NOT AVAILABLE IN COSTA RICA
- CONSPIRACY - 2010 66' Spencer Sportfish Yacht available in tandem with MISS CHRISTINE
- -full week minimum
- -$35,000/week
- -no guest sleeping accommodations
- -separate contract from MISS CHRISTINE
- -must accompany MISS CHRISTINE, not available on its own
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$165,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
$165,000