weekly rates from
€36,000
LIGHT BLUE Yacht for Charter
Length 82' (24.99m) Builder Sunseeker Build 2007/2025
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Length (LOA) | 82' (24.99m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 5' 911" (1.77m) |
| Beam | 19' 8" (5.99m) |
Toys & Tenders
- • 2 Sea bob
- • 1 Sup
- • inflatable Beach
- • Accessories for Snorkelling
- • Tender Ultimate 3D with outboard 15hp
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€36,000
High
€41,000