weekly rates from
€30,000
LA LOEVIE Yacht for Charter
Length 76' 1" (23.2m) Builder Nautor's Swan Build 2006/2024
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 1 |
| Convertible Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Nautor's Swan |
|---|---|
| Length (LOA) | 76' 1" (23.2m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 8' 75" (2.62m) |
| Beam | 18' 6" (5.63m) |
Toys & Tenders
- - Tender
- - Paddleboard
- - Seabob
- - swimming pool (to avoir jellyfish while swimming in the sea)
- - snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€30,000
High
€32,000