weekly rates from
$85,000
JURA II Yacht for Charter
Length 120' (36.58m) Builder Hall Russell Build 1963/2023
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Hall Russell |
|---|---|
| Length (LOA) | 120' (36.58m) |
| Year | 1963 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 210 |
| Draft | 6' 1" (3.51m) |
| Beam | 23' 1" (7.01m) |
| Range | 3,000 NM |
| Location | Spain |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$85,000