weekly rates from
€215,000
JASALI II Yacht for Charter
Length 173' 7" (52.9m) Builder Perini Navi Build 1998/2016
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 10
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Perini Navi |
|---|---|
| Length (LOA) | 173' 7" (52.9m) |
| Year | 1998 |
| Year Refit | 2016 |
| Draft | 12' 935" (3.9m) |
| Beam | 37' 5" (11.4m) |
Toys & Tenders
- 1 x 5.5m Castoldi 2018 (6 pax + driver) jet propulsion tenders 165HP stored forward, leaving all the deck space for guests
- 1 x rescue tender (2018) for crew service
- 2 x Seabobs T5S (2017)
- 1 x Freefall slide from main deck
- 2 x Inflatable paddle boards
- 2 x Hard paddle boards
- 1 x Inflatable kayak for one person
- 1 x Inflatable canoe for two people
- 1 x Wakeboard
- 2 x Waterskis
- 2 x Towable inflatable toys for one person
- Snorkelling gears
- Inflatable banana for 3
- Hydraulic swim platform
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€215,000