weekly rates from
€100,000
IRAMA Yacht for Charter
Length 137' 2" (41.8m) Builder Concept Marine Build 2009/2021
- Guests
- 100
- Cabins
- 6
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 5 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Concept Marine |
|---|---|
| Length (LOA) | 137' 2" (41.8m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 375 |
| Draft | 6' 1" (2m) |
| Beam | 26' 1" (8.04m) |
| Range | 3,000 NM |
| Location | Genova, Italy |
Toys & Tenders
- Tender: 1 x 6.5m Bombard650 Tender 100hp (new in 2022) - 9 Guests
- 2 x Jetski Sea-Doo
- 3 x Standup Paddles
- 1 x Inflatable Kayak
- 2 x Jobe towable sofas
- 3 x Water Skis
- 3 x Wakeboard
- 1 x Knee board
- Snorkeling equipment
- Inflatable Swimming Platform with floating jet ski dock
- Jellyfish pool
- - Please ask for more toys if needed
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€100,000
High
€125,000