weekly rates from
€42,500
ILLYA F Yacht for Charter
Length 91' 10" (28m) Builder Falcon Build 1998/2022
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Falcon |
|---|---|
| Model | Falcon 92 |
| Length (LOA) | 91' 10" (28m) |
| Year | 1998 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 84 |
| Draft | 6' 251" (1.9m) |
| Beam | 21' 1" (6.5m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- TENDERS:
- 4.20mtr aluminium tender with Suzuki 60hp
- WATER TOYS:
- Jet ski Spark for 2 pax
- 1x Seabob F5 2023 model)
- 3x SUP
- 1 x Tube
- Waterski
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€42,500
High
€48,500
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€42,501
High
€42,500