weekly rates from
€215,000
BURRASCA Yacht for Charter
Length 183' 9" (58m) Builder Perini Navi Build 2003/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 10
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Perini Navi |
|---|---|
| Length (LOA) | 183' 9" (58m) |
| Year | 2003 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 497 |
| Draft | 29' 1" (3.92m) |
| Beam | 38' 11" (11.52m) |
| Location | Montenegro |
Toys & Tenders
- 2 X TOP-OF-THE-LINE CASTOLDI JET TENDER -16
- 1 X LARGE JET SKI
- 2 X LARGE SEABOBS
- 1 X STAND-UP JET SKI
- TOYS (ALL ACQUIRED BRAND NEW IN 2024)
- 1 X FLYBOARD
- 1 X TOWABLE DONUTS AND SEABED
- 1 X SUP
- 1 X WINDSURF
- 1 X WAKEBOARD
- 1 X WATERSKI
- EXTENSIVE FISHING GEAR
- BRAND NEW (2024) ELECTRIC BIKES & SCOOTERS
- BRAND NEW (2024) SCUBA GEAR (6 FULL SETS PLUS EXTRA TANKS)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€215,000
High
€250,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€215,000
High
€250,000