weekly rates from
$62,500
INSIEME Yacht for Charter
Length 104' 1" (32m) Builder Azimut Yachts Build 2012/2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Model | Azimut 105 |
| Length (LOA) | 104' 1" (32m) |
| Year | 2012 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 190 |
| Draft | 6' 1" (2.01m) |
| Beam | 24' 11" (7.35m) |
| Range | 800 NM |
| Location | Fort Lauderdale |
Toys & Tenders
- 33' towed Boston Whaler outfitted for fishing
- 2 x 3-person seadoo
- 2 x Seabobs
- 2x Lefeet S1 PRO underwater scooters
- 1 x Adult wakeboard
- 1x Junior wakeboard
- 2 x Inflatable paddle boards
- 1 x 3-Person towable tube
- 1x Floating island
- Fishing equipment
- Snorkeling sets
- Beach umbrellas and chairs
- Beach toys
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$62,500
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$62,500
High
$68,500