weekly rates from
€135,000
5G Yacht for Charter
Length 129' 11" (39.6m) Builder CRN Ancona Build 2011/2023
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | CRN Ancona |
|---|---|
| Length (LOA) | 129' 11" (39.6m) |
| Year | 2011 |
| Year Refit | 2023 |
| Draft | 12' 21" (3.71m) |
| Beam | 24' 8" (7.53m) |
Toys & Tenders
- 10.5m Technohull 2x350hp engines
- (65kn max speed) 11 guests + driver
- 1x Tender - 5 meters Novurania for max 8 guests
- 1x Sea-Doo GTX (new!)
- 2x Seabobs
- 1x flyboard
- 1 x e-foil
- Stand-up Paddleboards
- Wakeboard
- Waterskis
- 2x Maserati electric bicycles
- 2x Maserati electric scooters
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€135,000
High
€149,000