Yacht is no longer available for sale.
5G Yacht for Sale
Length 129' (39.6m) Builder CRN Build 2011
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Amenities
In The News
Specifications
| Builder | CRN |
|---|---|
| Model | CRN 128 |
| Length (LOA) | 129' (39.6m) |
| Year | 2011 |
| Gross Tonn. | 328 |
| Range | 1,000 NM |
| Location | France |
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Sleeps | 12 |
| Heads | 8 |
| Crew Cabins | 7 |
|---|---|
| Crew Sleeps | 7 |
| Capt. Quarters | Yes |
Dimensions & Capacity
| LOA | 129' (39.6m) |
|---|---|
| Fuel Tank | 7,397 g (28,000 L) |
| Fresh Water | 1,321 g (5,000 L) |
| Gross Tonn. | 328 |
| Displacement | 235 |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|---|
| Ext. Designer | Zuccon International |
| Int. Designer | Zuccon International |
| Cruising Speed | 19 Knots |
| Range | 1,000 NM |