weekly rates from
$70,000
ZEPHYR Yacht for Charter
Length 100' 1" (30.53m) Builder Ocean Alexander Build 2018
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Ocean Alexander |
|---|---|
| Model | Ocean Alexander 100 |
| Length (LOA) | 100' 1" (30.53m) |
| Year | 2018 |
| Gross Tonn. | 173 |
| Draft | 6' (1.96m) |
| Beam | 23' 1" (7.01m) |
| Location | Shipyard |
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$70,000
High
$80,000