weekly rates from
$60,000
VIVERE Yacht for Charter
Length 116' (35.36m) Builder Azimut Yachts Build 2008/2022
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Model | Azimut 116 |
| Length (LOA) | 116' (35.36m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 248 |
| Draft | 6' 1" (2.04m) |
| Beam | 24' (7.35m) |
| Location | Ft. Lauderdale FL |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$60,000
High
$65,000