weekly rates from
€87,700
SYMPHONY Yacht for Charter
Length 172' 5" (52.56m) Builder Brodotrogir d.o.o. Build 2020/2024
- Guests
- 30
- Cabins
- 15
- Crew
- 11
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 15 |
|---|---|
| Double Cabins | 7 |
| Convertible Cabins | 8 |
Specifications
| Builder | Brodotrogir d.o.o. |
|---|---|
| Length (LOA) | 172' 5" (52.56m) |
| Year | 2020 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 12' 935" (3.9m) |
| Beam | 28' 3" (8.6m) |
Toys & Tenders
- Tender:
- 1 x Rismarine 600 (150 HP)
- Toys:
- 5 x Stand-up Paddleboards
- 2 x Electronic Stand-up Paddleboards
- 5 x Kayaks
- 1 x e-Foil (Flite Air Yuzu)
- 1 x Jetski
- 1 x Seabob
- 1 x Water slide
- 1 x Seapool
- 1 x Banana
- 1 x Tube
- Waterski’s
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€87,700
High
€112,000