weekly rates from
€60,000
SYLENE Yacht for Charter
Length 78' 3" (23.84m) Builder Lagoon Build 2023
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 5 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Lagoon |
|---|---|
| Length (LOA) | 78' 3" (23.84m) |
| Year | 2023 |
| Draft | 6' 251" (1.9m) |
| Beam | 36' 1" (11m) |
Toys & Tenders
- Semi-rigid tender Highfield 5 meters with Yamaha 100 HP
- Aft hydraulic passerelle
- Aft inflatable pontoon sea raft
- 1 Water-ski adult (bi & mon)
- 1 Water-ski junior (bi & mono)
- 1 Wakeboard
- 1 knee board
- 4 Sea scooters Navbow
- 1 Electric surf
- 4 Inflatable SUPs + 2 windsurf rigs of 4 & 5 m2
- 2 Two seats inflatable Kayaks
- 2 Towing rings; 1 Job for 2 & 1 Banana for 3
- 1 Waterproof Go Pro
- 1 Drone
- Noddles
- Snorkeling equipment for 10 Guests
- 4 masks easy breath; 2 for adults & 2 for children
- RDV diving only, arranged on request
- Fishing equipment with 3 rods, fishing lures and belts
- Various parlour games
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€60,000
High
€74,000