weekly rates from
€30,000
STALCA Yacht for Charter
Length 77' 11" (23.75m) Builder Visch Build 1971/2023
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Single Cabins | 2 |
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Visch |
|---|---|
| Length (LOA) | 77' 11" (23.75m) |
| Year | 1971 |
| Year Refit | 2023 |
| Draft | 7' 1031" (2.4m) |
| Beam | 19' 5" (5.92m) |
Toys & Tenders
- Tender: Zodiac 5,60m x 3m with 135hp engine
- Water Toys:
- 1 Sea-doo 3 seats (new 2024)
- 1 Sea-bob
- 1 Paddle
- 1 Jet Surf
- 1 Canoe
- 1 Wake
- 1 water ski
- Diving fins
- Snorkelling
- Fishing line
- Towed inflatable sofa ride
- 1 2x2 inflatable beach
- Others:
- Life-vest for children and middle size dog.
- Beach games
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€30,000
High
€35,000