weekly rates from
$47,000
SPECULATOR Yacht for Charter
Length 92' (28.04m) Builder Viking Yachts Build 2017/2020
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Viking Yachts |
|---|---|
| Model | Viking 92 |
| Length (LOA) | 92' (28.04m) |
| Year | 2017 |
| Year Refit | 2020 |
| Gross Tonn. | 154 |
| Draft | 5' 1" (1.8m) |
| Beam | 24' (7.34m) |
| Location | West Palm Beach, United States |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$47,000
High
$50,000