weekly rates from
€75,000
SON DE MAR Yacht for Charter
Length 147' 8" (45m) Builder Odisej d.o.o. Build 2019
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 9
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 5 |
Specifications
| Builder | Odisej d.o.o. |
|---|---|
| Length (LOA) | 147' 8" (45m) |
| Year | 2019 |
| Draft | 11' 155" (3.4m) |
| Beam | 27' 5" (8.36m) |
Toys & Tenders
- TENDER: 6.5 m, 175 HP
- WATER TOYS: Jet Ski, Water Ski for adults, Waterski for children, Sea Bobx2, Wakeboard, Stand up paddle boardx4, Tube, Donut,
- Snorkeling equipment x6, Fishing gear, Kayak singleseat x 2, 8m platform with Sea Bob docks
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€75,000
High
€85,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€75,000