weekly rates from
$40,000
SEAQUELL Yacht for Charter
Length 108' (32.92m) Builder Alloy Yachts Build 1992/2022
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 6 |
Specifications
| Builder | Alloy Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 108' (32.92m) |
| Year | 1992 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 131 |
| Draft | 11' 5" (3.48m) |
| Beam | 25' (7.62m) |
| Range | 4,000 NM |
| Location | RI |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$40,000
High
$46,000