Inquire for rates
SINPATICO Yacht for Charter
Length 94' (28.65m) Builder Ferretti Yachts Build 2002/2019
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Single Cabins | 5 |
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Custom Line 94 |
| Length (LOA) | 94' (28.65m) |
| Year | 2002 |
| Year Refit | 2019 |
| Gross Tonn. | 71 |
| Draft | 5' 1" (1.72m) |
| Beam | 23' (7.08m) |
| Range | 350 NM |
| Location | Fort Lauderdale |