weekly rates from
€79,000
ARAGO Yacht for Charter
Length 111' 7" (34m) Builder Sunseeker Build 2009/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Length (LOA) | 111' 7" (34m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 7' 549" (2.28m) |
| Beam | 24' 3" (7.39m) |
Toys & Tenders
- Chase boat and water toys details:
- 1 x Chase Boat Marlin 790 WITH OUTBOARD HONDA 250HP
- 2 x Jet ski (2024) SEADOO GTX 130 PRO
- 2 x Seabob F5S (2024) LUMEX ORANGE / BLACK LINE ORANGE
- 2 x SUP
- 2 x Wakeboard
- 2 x Water Skis
- 1x donut for 1 person
- Snorkeling equipment + fins
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€79,000
High
€89,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€79,000