weekly rates from
$199,000
SWEET CAROLINE II Yacht for Charter
Length 165' 8" (50.5m) Builder Trinity Yachts Build 2009/2021
- Guests
- 12
- Cabins
- 7
- Crew
- 10
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 7 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Triple Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Trinity Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 165' 8" (50.5m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 478 |
| Draft | 8' 6" (2.59m) |
| Beam | 28' 2" (8.58m) |
| Location | Thailand |
Toys & Tenders
- 32' Intrepid
- 21' Novurania Launch 650
- 3 x Seabobs
- 2 x Seadoo Jetskis
- Inflatable Slide from top deck
- Aquabanas Inflatables
- Snorkeling gear
- Fishing gear
- Paddleboard
- Towables
- Gym Equipment:
- Massage Table
- Treadmill
- Yoga/ Pilates equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$199,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$199,000
High
$230,000