weekly rates from
$77,000
SAMSARA SAMUDRA Yacht for Charter
Length 137' 10" (42m) Builder Haji Awang Build 2019
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 16
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Haji Awang |
|---|---|
| Length (LOA) | 137' 10" (42m) |
| Year | 2019 |
| Draft | 10' 41" (3.15m) |
| Beam | 28' 3" (8.6m) |
Toys & Tenders
- 2 kayaks, 2 paddle boards, wakeboard, water skis, 2 tenders, snorkeling & diving equipment.