weekly rates from
€80,000
RARE DIAMOND Yacht for Charter
Length 105' 8" (32.2m) Builder Sanlorenzo Build 2011/2022
- Guests
- 11
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Model | SL 104-106 |
| Length (LOA) | 105' 8" (32.2m) |
| Year | 2011 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 6' 821" (1.83m) |
| Beam | 23' 4" (7.11m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- 1 × 4.30m Novurania Tender powered by a 70 HP Yamaha outboard engine (7-seater)
- 1 x Jet Ski Yamaha FX1800AKA (3-seater)
- 2 x Seabobs F5S
- 1 x Inflatable Towable (2-seater)
- 1 x Inflatable Towable (3-seater)
- 2 x Standup Paddleboards
- 1 x Towable sofa (3-seater)
- 1 x Wakeboard
- 2 x Twin waterskis
- 1 x Slalom waterski
- Snorkeling Equipment & Flippers for 11 people, adults and children
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€80,000
High
€90,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€80,000