weekly rates from
$28,000
PEGASUS IX Yacht for Charter
Length 92' (28.04m) Builder Sabre Build 2004/2015
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Double Cabins | 1 |
Specifications
| Builder | Sabre |
|---|---|
| Model | Catamaran |
| Length (LOA) | 92' (28.04m) |
| Year | 2004 |
| Year Refit | 2015 |
| Gross Tonn. | 180 |
| Draft | 4' 1" (1.24m) |
| Beam | 27' 6" (8.38m) |
| Location | Newport, Australia |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$28,000
High
$35,000