weekly rates from
€85,000
OVER THE RAINBOW OF LONDON Yacht for Charter
Length 114' 1" (35m) Builder Dickie & Sons Build 1930/2019
- Guests
- 35
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Dickie & Sons |
|---|---|
| Length (LOA) | 114' 1" (35m) |
| Year | 1930 |
| Year Refit | 2019 |
| Gross Tonn. | 133 |
| Draft | 2' 1" (2.5m) |
| Beam | 6' 1" (6m) |
| Range | 2,100 NM |
| Location | France |
Toys & Tenders
- 4m Williams water-jet 80 HP
- Sea-Doo Jetski, 3-person
- 1 x Radin electric boards
- 2 x inflatable kayaks
- 4 x inflatable paddleboards
- 2 x Seabobs F5S
- 2 x wakeboards
- Waterskis
- Towables (Seasta x3 person towable, JOBE towable)
- Snorkelling gear
- Inflatable trampoline
- Fishing equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€85,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€85,000