weekly rates from
€37,000
NOMMO Yacht for Charter
Length 93' 51" (28.48m) Builder Jongert Build 1989/2023
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 5
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
| Sleeps | 6 |
Specifications
| Builder | Jongert |
|---|---|
| Model | Jongert 2800S |
| Length (LOA) | 93' 51" (28.48m) |
| Year | 1989 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 133 |
| Draft | 9' 1" (4m) |
| Beam | 19' 1" (6.71m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Novamarine 4.60 Tender with 60HP Yamaha
- Lampuga Air electric surfboard
- 2 x Sea scooters
- 2 x Kayaks
- 2 x SUP
- Wakeboard
- Tube
- 1 x pair Water skis
- Snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€37,000
High
€40,000