weekly rates from
$99,000
NEOPRENE Yacht for Charter
Length 108' (32.92m) Builder Mangusta (Overmarine) Build 2002/2020
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Mangusta (Overmarine) |
|---|---|
| Length (LOA) | 108' (32.92m) |
| Year | 2002 |
| Year Refit | 2020 |
| Draft | 4' (1.22m) |
| Beam | 24' 10" (7.57m) |
Toys & Tenders
- 1 SEABOB
- 2 KAYAKS
- 2 PADDLE BOARDS
- 1 FLOATING MAT 16’ x 6’
- 2INFLATABLE DOUGHNUTS
- 5 COMPLETE SNORKELING EQUIPMENT AND
- 5 EXTRA MASKS(SNORKEL)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$99,000
High
$115,000
Cruising Regions
- The Americas
- Mexico - West Coast
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$99,000
High
$115,000
Cruising Regions
- The Americas
- Mexico - West Coast