Inquire for rates
MIRKA Yacht for Charter
Length 92' (28m) Builder Sunseeker Build 2013/2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Model | Sunseeker 28M |
| Length (LOA) | 92' (28m) |
| Year | 2013 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 101 |
| Draft | 6' (2.05m) |
| Beam | 21' 1" (6.5m) |
| Range | 400 NM |
| Location | Èze, France |