weekly rates from
€21,500
MIREN Yacht for Charter
Length 68' (20.72m) Builder Ferretti Build 2001/2025
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Ferretti |
|---|---|
| Length (LOA) | 68' (20.72m) |
| Year | 2001 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 6' 647" (2m) |
| Beam | 18' 6" (5.64m) |
Toys & Tenders
- Tender 3,80m with 50hp Honda engine 4 strokes
- 1 x Jet Ski SeaDoo Sparx Trixx 2UP (2-seater)
- 1 x SeaBob Platin Silver F5S
- 1 x SUP
- 1 x Canoe (2-seater)
- 2 x Bikes
- Water ski (for adult & children)
- Various tubes
- Snorkeling & fishing equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€21,500
High
€23,900
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€21,500
High
€23,900