weekly rates from
€34,000
MINDFULNESS Yacht for Charter
Length 78' 8" (23.98m) Builder Advanced Italian Yachts Build 2021
- Guests
- 20
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
| Sleeps | 6 |
Specifications
| Builder | Advanced Italian Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 78' 8" (23.98m) |
| Year | 2021 |
| Gross Tonn. | 40 |
| Draft | 9' 1" (3.5m) |
| Beam | 19' 1" (6.2m) |
| Location | Varigotti, Italy |
Toys & Tenders
- Tender: Airmarine 3.60m - 20hp
- Water toys:
- 2 x SUP
- 1 x Sail wing
- 1 x Wakeboard
- Inflatables
- Snorkelling gears
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€34,000
High
€38,000