Inquire for rates
RENATA Yacht for Charter
Length 133' 10" (40.8m) Builder Cantieri Navali Cerri Build 2018/2025
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 9
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 5 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Cantieri Navali Cerri |
|---|---|
| Length (LOA) | 133' 10" (40.8m) |
| Year | 2018 |
| Year Refit | 2025 |
| Gross Tonn. | 490 |
| Draft | 8' 1" (2.6m) |
| Beam | 29' 1" (9m) |
| Location | Broce, Croatia |
Toys & Tenders
- Chase boat Tender with LOA 10+ m equipped with Mercury Verado 2 x 300hp
- Crew tender Highfiel 4.20m with Honda 60hp
- 2 x Jet ski Seadoo GTRX RS
- 2x Seabob F5S
- Wakeboard
- Waterski adults
- Waterski children
- Snorkeling equipment
- 4x SUP
- Donut