weekly rates from
€95,000
FOUR JOYS Yacht for Charter
Length 100' 1" (30.5m) Builder Maiora Build 2023
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Maiora |
|---|---|
| Model | Maiora 30 |
| Length (LOA) | 100' 1" (30.5m) |
| Year | 2023 |
| Gross Tonn. | 206 |
| Draft | 6' 1043" (2.1m) |
| Beam | 24' 7" (7.5m) |
Toys & Tenders
- Tender Williams 505 diesel jet (Yanmar 110 HP)
- 2 x Seabob F5
- 1 x Inflatable SUP Jobe Aero Yarra
- 1 x SUP board
- 1 x Set Water Ski (Adults)
- 1 x Jobe Vanity Wakeboard 141 (Adults)
- 1 x Jobe Hotseat Towable (for 1 pax)
- 1 x Jobe Binar Towable (for 2 pax)
- 2 x Mountain bikes
- Fishing Equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€95,000
High
€105,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€95,000