weekly rates from
$66,000
FERRETTI 780/38 Yacht for Charter
Length 88' 5" (26.95m) Builder Ferretti Build 2024
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Single Cabins | 2 |
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Ferretti |
|---|---|
| Length (LOA) | 88' 5" (26.95m) |
| Year | 2024 |
| Draft | 6' 10" (2.08m) |
| Beam | 20' 5" (6.22m) |
Toys & Tenders
- 29’ Chris craft tender (w/bathroom)
- Wave runner
- 2x Seabobs
- E-Foil w/ blowfish (for beginners)
- 2x Electric bikes all terrain
- 2x Bote paddle boards
- Bote double kayak
- 2x Bote Inflatable hangout chairs
- Bote inflatable mesh hammock
- 2x Shallow dive scuba tanks with onboard compressor
- Various Snorkel gear
- Bote Inflatable dock
- Towables
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$66,000
High
$75,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
$66,000
High
$75,000