weekly rates from
€70,000
FARFALLA Yacht for Charter
Length 104' 3" (31.78m) Builder Southern Wind Build 2014
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Southern Wind |
|---|---|
| Model | Southern Wind 102 RS |
| Length (LOA) | 104' 3" (31.78m) |
| Year | 2014 |
| Gross Tonn. | 99 |
| Draft | 9' 1" (3.95m) |
| Beam | 22' 1" (6.9m) |
| Location | Spain |
Toys & Tenders
- 4m Williams 390 turbojet 100hp tender
- Zodiac inflatable tender with Yamaha 15hp (rescue tender)
- 3 x Ozone Kites and 2 Kiteboards + harnesses
- 2 x Wingfoil equipment, 5m and 7m wings
- 4 x inflatable SUPs
- 1 x giant ringo
- 1 x wakeboard
- 1 x pair waterskis
- 1 x wakeskate
- Snorkelling equipment
- Underwater cameras
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$80,000
High
$85,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€70,000
High
€77,000