weekly rates from
€44,000
EUGENIA VII Yacht for Charter
Length 107' 11" (32.8m) Builder Turquoise Build 2009/2014
- Guests
- 20
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Turquoise |
|---|---|
| Length (LOA) | 107' 11" (32.8m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2014 |
| Gross Tonn. | 95 |
| Draft | 9' 1" (3.6m) |
| Beam | 23' 4" (7.1m) |
| Range | 2,000 NM |
| Location | València, Spain |
Toys & Tenders
- Zodiac 50 HP Selva outboard Tender
- Water skis
- Snorkelling equipment for all size
- Speargun (Arbalète de chasse sous-marine)
- Lounging chairs
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€44,000
High
€49,000