weekly rates from
€115,000
EPIC Yacht for Charter
Length 98' 10" (30.13m) Builder Ferretti Yachts Build 2021
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Ferretti 1000 |
| Length (LOA) | 98' 10" (30.13m) |
| Year | 2021 |
| Gross Tonn. | 170 |
| Draft | 7' 6" (2.28m) |
| Beam | 22' 7" (6.81m) |
Toys & Tenders
- Tender Williams 4.3m
- 2 seabobs F5
- Wakeboard
- Donut
- Snorkeling equipment
- Water ski
- 2 paddle-boards
- Jet-ski Seadoo Spark (with license)
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€115,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€115,000