weekly rates from
€75,000
ELLEN Yacht for Charter
Length 132' 7" (40.41m) Builder Perini Navi Build 2001/2025
- Guests
- 6
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Perini Navi |
|---|---|
| Length (LOA) | 132' 7" (40.41m) |
| Year | 2001 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 11' 631" (3.53m) |
| Beam | 26' 3" (8m) |
Toys & Tenders
- 6.5m Tender Joker Barracude & 3m Tender Geniuss
- 2x Seabobs F5
- 2x Wakeboards
- 1x Kneeboard
- 2x Sea Kayaks
- 3x Water ski for adults & children, Mono Ski
- 4x Paddle boards
- Donut, Banana, jobe floating islands
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€75,000
High
€85,000