weekly rates from
€110,000
DONNA DEL MARE Yacht for Charter
Length 126' 7" (38.5m) Builder Aegean Yacht Build 2006/2024
- Guests
- 16
- Cabins
- 7
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 7 |
|---|---|
| Double Cabins | 7 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Aegean Yacht |
|---|---|
| Length (LOA) | 126' 7" (38.5m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 266 |
| Draft | 11' 2" (3.4m) |
| Beam | 27' 7" (8.4m) |
| Range | 1,200 NM |
| Location | Croatia |
Toys & Tenders
- Tender 6 M with YAMAHA 100 H.P.
- 1 X JET SKI YAMAHA 2-3 PAX
- 1 X JET SKI YAMAHA SUPER JET 800 c.c.
- 2 X NEW SEA BOB F5
- 1 X PADDLE BOARD (2)
- 1 X BANANA FOR 4 PAX
- 2 X DONUT (1)
- 2 x KAYAKS (2)
- Water-ski´s
- Wake board
- Fishing equipment
- Snorkeling equipment
- 2 fitness equipment
- Scuba diving equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€110,000
High
€127,000