weekly rates from
€90,000
ANKA Yacht for Charter
Length 100' 11" (30.56m) Builder Princess Yachts Build 2019
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Princess Yachts |
|---|---|
| Model | Princess 30M |
| Length (LOA) | 100' 11" (30.56m) |
| Year | 2019 |
| Gross Tonn. | 124 |
| Draft | 12' 6" (3.8m) |
| Beam | 22' 5" (6.82m) |
Toys & Tenders
- Williams DJ 505 for 8 pax x 1 100 hp engine
- 3 x Seabob F5S
- Jetski Seadoo GTR X
- 2 x Kayak
- 1 x SUP
- 2 x Fly Board one regular and one scooter flyboard
- 2 x Wakeboards (1child and 1 adult size)
- Snorkelling gear x 10
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€90,000
High
€95,000