Yacht is no longer available for sale.
70 SUNREEF POWER NEXT Yacht for Sale
Length 70' (21.33m) Builder SUNREEF YACHTS Build 2026
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
In The News
Specifications
| Builder | SUNREEF YACHTS |
|---|---|
| Model | 70 Sunreef Power NEXT |
| Length (LOA) | 70' (21.33m) |
| Year | 2026 |
| Beam | 37' (11.27m) |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 70' (21.33m) |
|---|---|
| Fuel Tank | 2,113 g (8,000 L) |
| Fresh Water | 423 g (1,600 L) |
Construction
| Hull Material | Composite |
|---|---|
| Hull Config | Catamaran |