Yacht is no longer available for sale.
50 SHADES OF PLAY Yacht for Sale
Length 110' (33.7m) Builder AB YACHTS Build 2025
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Amenities
In The News
Specifications
| Builder | AB YACHTS |
|---|---|
| Model | AB 110 |
| Length (LOA) | 110' (33.7m) |
| Year | 2025 |
| Gross Tonn. | 168 |
| Draft | 5' (1.29m) |
| Beam | 22' (6.8m) |
| Range | 430 NM |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Sleeps | 10 |
| Crew Cabins | 4 |
|---|---|
| Crew Sleeps | 4 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 110' (33.7m) |
|---|---|
| Max Draft | 5' (1.29m) |
| Fuel Tank | 3,038 g (3,038 L) |
| Fresh Water | 528 g (528 L) |
| Gross Tonn. | 168 |
| Displacement | 110 |
Construction
| Hull Material | Composite |
|---|---|
| Hull Config | Planing |
| Ext. Designer | ARCHEA ASSOCIATI |
| Int. Designer | ARCHEA ASSOCIATI |
| Cruising Speed | 38 Knots |
| Range | 430 NM |