Yacht is no longer available for sale.
2022 SANLORENZO SX76 #72 Yacht for Sale
Length 77' (23.75m) Builder SANLORENZO Build 2022
- Cabins
- 3
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | SANLORENZO |
|---|---|
| Model | SX76 #72 |
| Length (LOA) | 77' (23.75m) |
| Year | 2022 |
| Beam | 21' (6.6m) |
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 77' (23.75m) |
|---|---|
| Fuel Tank | 1,149 g (4,350 L) |
| Fresh Water | 330 g (1,250 L) |
| Holding Tank | 211 g (800 L) |
| Displacement | 67,000 |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|---|
| Hull Config | Deep Vee |
| Cruising Speed | 16 Knots |