weekly rates from
€18,000
VOLADOR Yacht for Charter
Length 80' 1" (24.5m) Builder Royal Huisman Build 1982/2005
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 2
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Royal Huisman |
|---|---|
| Length (LOA) | 80' 1" (24.5m) |
| Year | 1982 |
| Year Refit | 2005 |
| Gross Tonn. | 69 |
| Draft | 9' 1" (3.05m) |
| Beam | 19' (5.84m) |
| Range | 1,472 NM |
| Location | Nice, France |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€18,000
High
€21,000