weekly rates from
€69,000
UNICKA Yacht for Charter
Length 90' 1" (27.6m) Builder Sanlorenzo Build 2015
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Model | Sanlorenzo SD92 |
| Length (LOA) | 90' 1" (27.6m) |
| Year | 2015 |
| Gross Tonn. | 110 |
| Draft | 6' 1" (2m) |
| Beam | 23' 1" (7.05m) |
Toys & Tenders
- - Tender WilliamsJet 3.95 m
- - Jestski Seadoo Spark (license required)
- - Seabob F5
- - WaterSki
- - SUP
- - Donut
- - Jobe Proton Towable 2P
- - Jobe Infinity Pool & Infinity Island
- - 2 x Kayak
- - Snorkelling gear
- - Fliteboard model AIR 6'0" x 30" - 150L colore Silver (available upon request at EUR 500,00/day including training by a specific crew member)
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€69,000
High
€75,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€69,000
High
€75,000