weekly rates from
€19,250
UGUR Yacht for Charter
Length 101' 8" (31m) Builder Marmaris Shipyards Build 2006/2019
- Guests
- 14
- Cabins
- 7
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 7 |
|---|---|
| Double Cabins | 7 |
| Sleeps | 14 |
Specifications
| Builder | Marmaris Shipyards |
|---|---|
| Length (LOA) | 101' 8" (31m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2019 |
| Gross Tonn. | 130 |
| Draft | 10' 1" (3.22m) |
| Beam | 26' 3" (8m) |
Toys & Tenders
- - Main tender: Joker 4.80m with 100hp outboard engine
- - Water-ski (with extra charge)
- - Wakeboard
- - Paddle board
- - Banana
- - 2 ringo
- - 2 canoe
- - Fishing gear
- - Snorkeling gear
- - Wave runner available with extra charge
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€19,250
High
€26,250
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€19,250
High
€26,251