weekly rates from
€50,000
TO JE TO Yacht for Charter
Length 114' (34.8m) Builder Benetti Build 1980/2022
- Guests
- 9
- Cabins
- 4
- Crew
- 6
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Length (LOA) | 114' (34.8m) |
| Year | 1980 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 191 |
| Draft | 6' 1" (2.9m) |
| Beam | 22' 1" (7m) |
| Range | 5,000 NM |
| Location | Croatia |
Toys & Tenders
- Tenders+ Toys:
- Novurania tender (with Mercury 115 KS, 5.80m)
- 1x Seadoo limited 300hp (2020)
- 2 x Seabob F5S
- 1x Nautibuoy Sport 675 inflatable platform (Sport Series TEAK 675, dimensions 4.5m x l.5m),
- 1x Spinera Let's Go 3 (dimensions: L178x W211 x H74 cm)
- 1 x Wakeboard Obrien ROME 143
- 2 x Water skis Performer Obrien
- Snorkeling equipment (mask, flippers) + diving bottles
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€50,000
High
€60,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€50,000