weekly rates from
€35,500
TAKA Yacht for Charter
Length 93' 5" (30m) Builder Stephens Marine Build 1976/2025
- Guests
- 7
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Single Cabins | 1 |
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
| Sleeps | 9 |
Specifications
| Builder | Stephens Marine |
|---|---|
| Length (LOA) | 93' 5" (30m) |
| Year | 1976 |
| Year Refit | 2025 |
| Gross Tonn. | 148 |
| Draft | 8' 1" (2.5m) |
| Beam | 21' 1" (6.48m) |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- TENDER 1 x RIB 4.70 meters w/ 50 Hp outboard engine
- DINGHY 1 x 3.60 meters w/ 15 Hp outboard engine
- 1x SUP
- 1x 2-person kayak
- 1x Swath 2- person inflatable towable tube
- 1x 3-person inflatable towable banana
- 1x 3-person JOBE Tribal inflatable towable
- Water skis for adults, children/women and accessories
- Fishing & snorkeling equipment.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€35,500
High
€38,500