weekly rates from
€49,000
SEMAYA Yacht for Charter
Length 101' 8" (31m) Builder Anastassiades & Tsortanides Build 1968/1998
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Triple Cabins | 1 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Anastassiades & Tsortanides |
|---|---|
| Length (LOA) | 101' 8" (31m) |
| Year | 1968 |
| Year Refit | 1998 |
| Gross Tonn. | 133 |
| Draft | 9' 2" (2.32m) |
| Beam | 20' 4" (6.2m) |
| Range | 900 NM |
| Location | Spain |
Toys & Tenders
- Tender 4,6 m length with 60 hp outboard engine
- Jetski Sea Doo 160 hp
- 2x SeaBobs
- E-Foil
- Inflatable anti jellyfish pool
- Wakeboard
- Water skis
- 2 x paddle surf
- Snorkeling gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€49,000
High
€54,000
Cruising Regions
- Ibiza
- Balearic Islands
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€49,000
High
€54,000