weekly rates from
$125,000
RULE NO. 1 Yacht for Charter
Length 130' (39.62m) Builder Westport Yachts Build 2010/2023
- Guests
- 40
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Single Cabins | 3 |
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 5 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Westport Yachts |
|---|---|
| Model | Westport 130 |
| Length (LOA) | 130' (39.62m) |
| Year | 2010 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 333 |
| Draft | 6' 3" (1.9m) |
| Beam | 26' 2" (7.98m) |
| Range | 2,200 NM |
| Location | Playa Hermosa, Costa Rica |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$125,000
High
$150,000